Apmeklē!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Visas ziņas

107950

Paraugdebate- Pārtikas atkritumu mazināšana
12.09.2019


       
    spied uz attēla
 
 
      Pasākums iesākās ar paraugdebati. Skolēni debatēja par pārtikas atkritumu mazināšanu. Apstiprinošā komanda pastāvēja par to, ka efektīvākais veids ir sodu sistēmas ieviešana. Noliedzošie uzskatīja, ka ilgtspējīgāk esot rīkot kampaņas, pārveidot sabiedrības domāšanu un drīzāk izdomāt kādu atkritumu šķirošanas bonusu mehānismu, nevis sodu. Debatētāju komandās darbojās A. Bole, N. Vīns,R. Rudzis,R.E. Liepiņa,R. Jansons kā arī pieaicināts debatētājs R.R. Ziedonis.
      Pēc paraudebates Iecavas debašu kluba trenere un Debašu koordinatore Zemgales novadā V. Ķērpe, moderēja publiskās debates un diskusiju ar auditoriju par galvenajām atziņām. Balsojumā noskaidrojās, ka auditorija nav gatava maksāt sodus par pārtikas atkritumu nešķirošanu. Tika izrunātas alternatīvas un idejas kā mazināt pārtikas atkritumus mājsaimniecībās, skolās, ēdināšanas iestādēs, veikalos un citur. Tika diskutēts par problēmas cēloņiem un sekām. Pēc tam debatētāja Renāte Estere Liepiņa piedāvāja viktorīnu ar 17 jautājumiem par pārtikas atkritumiem Latvijā un pasaulē. Labākie 6 skolēni tika pie balviņām. Noslēgumā dalībnieki aizpildīja Zaļās brīvības veidotās anketas par pasākumu. Visi novērtēja pasākumu pozitīvi. Beigās delegāti cienājās ar gardiem našķiem un dzērienu.
      Paldies pasākuma iniciatoriem - Zaļā brīvība par tēmas aktualizēšanu un sponsorēšanu. Kā arī Debašu centram par piedāvājumu piedalīties paraugdebatēs un rīkot pasākumu . 
 
 
Ielādēju...      Atpakaļ

 

 

 Spied uz attēla!

 

 

 

 

 

Uzdod jautājumus!

 

 Kalendārs
<< Septembris 2021 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930